Bobin Kurutma Makinesi

Bobin Kurutma Makinesi

Cedit Bobin Kurutma Makineleri düşük enerji sarfiyatı ile iplik boyama işlemlerinde yün, pamuk, akrilik, viskon, polyester, karışımlı iplikler vb. bobinlerin yüksek verimlilikte kurutulmasını sağlamaktadır. Bobin Kurutma Sistemi, bobinin içinden çok yumuşak bir kuvvetle geçirdiği sıcak havayla, yüksek basıncın oluşturduğu sararma ve yumulma problemlerini önler. Proses sonrası homojen kuruluk ve mükemmel kondüsyonlanmış iplik elde edilir.

 Kurutma makinesinde bobinlerin kurutulması için ana parametre olan hava basıncı/hava debisi oranı, otomatik ayarlanabilen kilit sistemleriyle sağlanmaktadır. Kurutucu bu parametreleri, kurutma prosesi sırasında çok küçük değişim gösteren bobin yoğunluğuna otomatik olarak adapte edebilmektedir. Otomatik kilit sistemi kurutucunun içindeki malzemenin yoğunluğuna bağlı olarak güç gereksinimindeki azalışı hissedebilir.

Hava dışarıdan, Cedit Makine tarafından özel olarak tasarlanan yüksek verimli filtreler (%99,99 verimli) sayesinde toz ve kirlerden arınmış bir şekilde temin edilmektedir. Bu filtreler sayesinde kurutma proseslerindeki açık gölge sorunları için mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Cedit Kurutma Makinesi, en son teknoloji ile donatılarak tüm kurutma parametreleri boyunca (renk-sıcaklık-hız) minimum güç sarfiyatı ile maksimum termal verimlilik elde etmek amacıyla geliştirilmiştir.

Otomatik Kilitleme Sistemi bir komutla, hiçbir işgücü gerektirmeden kurutucunun içindeki bobinlerin yerleştirildiği milleri kilitler ve aynı zamanda kurutma sırasında ipliklerin yoğunluğu azaldığında gerekli sıklığı sağlayabilmektedir. Kapaklar otomatik kontrollü olup dik şekilde açılarak işletme içerisinde yer kaplamayacak şekilde tasarlanmıştır.

Cedit Bobin Kurutma Makinesi, kurutma yöntemleri içerisinde en yüksek kapasitede, en kaliteli, en doğal ve en ekonomik kurutma yöntemidir. Diğer kurutma yöntemlerine göre çok kısa sürede yatırım maliyetlerinin geri dönüşümünü sağlamaktadır.