HTHP Çile Boyama Makinesi

HTHP Çile Boyama Makinesi

Cedit HTHP Çile Boyama Makinesi sentetik ve selülozik elyaf ipliklerin boyanmasında kullanılır.

(polyester, nylon, ipek, merserize pamuk, viskon, angora, kaşmir vb.) makine 3.8 bar ve 130 °c de çalışmaktadır.

Makine hava yastığı altında pompa tarafından sağlanan sirkülasyon ile boyama yapmaktadır.
Basınçlı hava sıvı akışkanın üzerinde statik basınç etkisi yapar. Hava yastığı daha az flotte oranı ve kimyasal kullanımını sağlar. Ayrıca havanın yalıtkanlığı sayesinde ısı kayıplarını önler. Enerji ve su tüketimini azaltır.
Hava yastığı sayesinde makine uygun taşıyıcılarla yarım kapasitede çalışabilmektedir. Makine paslanmaz çelik ısıtma ve soğutma serpantinine sahiptir.
Makine üzerine montajlı özel tasarlanmış santrifüj pompa ile sirkülasyon sağlanmaktadır. Makinenin iç-dış çalışma düzeneği pompa gövdesine montajlı özel tasarlanmış pnömatik tahrikli yönlendirici ile sağlanmaktadır. Bu yönlendirici akışkanı kesin ve darbesiz olarak yönlendirmeyi sağlar.
Kapaklar otomatik pistonlar ile mükemmel sızdırmazlık sağlanarak kapanmaktadır. Bu pistonlar sayesinde kapağın açması, kapaması ve kenetlenmesi işlemleri kısa süre içinde tamamlanmaktadır.
Paslanmaz çelikten imal edilmiş taşıyıcılar tam kapasite ve yarım kapasitede boyamaya uygundur.
Tüm boyama operasyonları otomatik olarak PLC panolarla kontrol edilmektedir.
Sıcaklık, boyama zamanı, akış yönü, basınç ve diğer kontrol parametreleri otomatik vanalarla kontrol edilmektedir.
 
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ubkxJ-diMAY?si=8bLBjxh1jBcJV_WT" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>