Kübik Fikse ve Kondisyonlama Makinesi

Kübik Fikse ve Kondisyonlama Makinesi

Kübik iplik fikse ve kondisyonlama makinesi  buharlı veya elektrikli olmak üzere iki farklı ısıtma sistemine sahiptir.  Elektrikli ısıtma tercih edilmesi durumunda ısıtma sürecinin gerçeklesi için Cr-Ni paslanmaz rezistanslar kullanılır. Buharlı ısıtma için  ise paslanmaz kalite borudan doymuş buharı en kısa sürede elde etmek için özel olarak dizayn edilmiş serpantin sistemi kullanılır. Elektrikli sistemin avantajı makinenin kondisyonlama yapabilmesi için herhangi bir buhar kaynağına ihtiyacının olmamasıdır. Makine ısıtma sistemi rezistanslar vasıtasıyla yapıldığı takdirde makinenin kapasitesine göre rezistans adedi belirlenir. Makinenin bulunduğu tesiste buhar sağlayıcı sistem mevcut ise doğrudan açık buhar dağıtım sistemi uygulayarak makinede uygun ısıtma ve kondisyonlaması şartları  sağlanır.

Makine gövde çapı AISI 304 5 mm Sacdan mukavemet formlarına uygun bir şekilde imal edilmektedir.

 Makinenin üzerinde kullanılan izolâsyon malzemesi dış kapaklar ve izolasyon ana taşıyıcıları St37 malzemeden imal edilip, Avrupa standartlarına uygun  dış cephe kaplama yapılmaktadır.

 

Taşıyıcılar için 304 kalite paslanmaz çelik kullanılmaktadır.

 

Makine içerisine yüklenecek olan bobinler, istenilen bobin ölçülerine göre tasarlanan bobin taşıyıcıları vasıtasıyla makine içerisine yüklenir.

 

Makine kontrüksiyonuna uygun bir şekilde hesaplanan vakum pompasının bağlantısı firmamız tarafından yapılmaktadır. Bağlantı elemanları, makine dışında kalan bağlantılar ve bunların makineye bağlantısı müşterilerimiz tarafından yapılmaktadır.
 

Vakum pompası 0,850 mbar değerine kadar ulaşmaktadır.

 

Makinede yaşanabilecek aşırı basınç yüklemesine karşın mekanik, elektronik ve elektromekanik olmak üzere üç ayrı emniyet sistemi mevcuttur.